Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mediu: Pazarat e prishura PS-LSI nuk janë shpresa e opozitës

Nga Media 0

Kryetari i PR-së kritika lidershipit të partisë Demokratike për aksionin e munguar opozitar

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ka rezerva për mënyrën se si kryetari i PD-së, Lulzim Basha po e udhëheq opozitën. Në takim më strukturat e PR-së në Shkodër, Mediu kërkoi unifikimin e aksionit opozitar, por të mos e lënë shpresën në dorën e prishjes së pazareve PS-LSI.

“Përballë kësaj situate opozita duhet të unifikohet dhe bashkohet me shqiptarët në rrugën për të ndërtuar shtetin e së drejtës, i cili bazohet në zgjerimin e lirive dhe uljen e taksave, respektimin e pronës private. Bashkepunimi me biznesin, rininë, të përndjekurit dhe pronarët janë rruga e suksesit të opozitës. Qeveria e pazareve PS-LSI apo prishja e pazareve të tyre nuk mund të jenë shpresa e se djathtës”, tha Mediu.

Mediu ka kërkuar angazhimin e forcave politike për reformën zgjedhore ndërsa tha se listat e hapura janë domosdoshmëri për garantimin e zgjedhjeve me standarte. “Reforma zgjedhore dhe vetem reforma zgjedhore, garantimi i zgjedhjeve të lira dhe të ndershme është detyra Nr.1 e opozitës, prandaj nuk mund të humbasim asnjë çast për të garantuar votën e lirë nëpërmjet votimit dhe numërimit elektronik si dhe t’i japim të drejtën votuesve të gjykojnë me votë se kush duhet të jetë deputetet në Kuvend”, tha Mediu.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej