“Më thoshte fjalë të pista”, dëshmon gjimnazistja nga Kruja, e cila ngacmohej seks*alisht nga babai

Duhet të lëçisni

Edi Rama fluturon deri në Liban të pozojë me fëmijët që dolën nga kampi famëkeq (film)

U ngut të shkonte në Liban. Shkoi në një hotel luksoz dhe ia sollën katër fëmijë dhe ai filmoi, bëri foto dhe pastaj iku...

Frika nga përhapja e COVID-19 në biblioteka, Kisha e Vienës kthehet në sallë studimi

Kisha Votive e Vienës është transformuar në një ambient ku të gjithë studentët e Universitetit të Vienës mund të shkojnë të dëgjojnë leksionet ose...

Trump kapet me median duke përsëritur 11 herë fjalën “Covid” (film)

Donald Trump mendon se mediat që raportojnë vazhdimisht lajme për COVID-19 kërkojnë vetëm të trembin njerëzit. Gjatë një tubimi në Karolinën e Veriut ai tha:...

Paralajmërimi i frikshëm i NASA-s: Asteroidi pritet të kalojë afër Tokës në orët në vijim

Asteroidi me kodin QD5 2020, i cili sipas NASA-s është me një madhësi sa Piramida e Gizës, pritet të përplaset me tokën në orët...

Një 54-vjeçar ka rënë në pranga të policisë një ditë me parë pasi akuzohet se ka ngacmuar se.ksualisht vajzën e tij.

Gjimnazistja mësohet t’i këtë thënë grupit hetimor se ajo është ngacmuar vetëm me fjalë të pahijshme nga i ati. Adoleshentja ju drejtua policisë për kallëzim, pas konsultimit me psikologen.

“Babai herë pas here konsumonte alkool. Kohët e fundit  kur ishte i dehur më ka folur me fjalë të çuditshme dhe ngacmuese, jo si të një babai. Kur i tregova psikologes fjalët e tij ajo i cilësoi si ngacmim seksual pasi ishin të turpshme”, mësohet të ketë thënë ajo.

Ndaj 54-vjeçarit është paraqitur dhe një tjetër denoncim tjetër nga bashkëshortja e tij për dhunë fizike.

Gruaja sipas dëshmive dhunohej prej shumë vitesh nga bashkëshorti i saj por deri tani nuk kishte pasur kurajo për ta kallëzuar.

Pas prangosjes të 54-vjeçarit ditën e shtunë, Gjykata e Krujës miratoi kërkesën e Prokurorisë duke caktuar masën e sigurisë “burg pa afat” deri në përfundim të hetimeve. Mësohet se 54-vjeçari  nuk ka pranuar akuzat.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Edi Rama fluturon deri në Liban të pozojë me fëmijët që dolën nga kampi famëkeq (film)

U ngut të shkonte në Liban. Shkoi në një hotel luksoz dhe ia sollën katër fëmijë dhe ai filmoi, bëri foto dhe pastaj iku...

Frika nga përhapja e COVID-19 në biblioteka, Kisha e Vienës kthehet në sallë studimi

Kisha Votive e Vienës është transformuar në një ambient ku të gjithë studentët e Universitetit të Vienës mund të shkojnë të dëgjojnë leksionet ose...

Trump kapet me median duke përsëritur 11 herë fjalën “Covid” (film)

Donald Trump mendon se mediat që raportojnë vazhdimisht lajme për COVID-19 kërkojnë vetëm të trembin njerëzit. Gjatë një tubimi në Karolinën e Veriut ai tha:...

Paralajmërimi i frikshëm i NASA-s: Asteroidi pritet të kalojë afër Tokës në orët në vijim

Asteroidi me kodin QD5 2020, i cili sipas NASA-s është me një madhësi sa Piramida e Gizës, pritet të përplaset me tokën në orët...

Prefekti i Kukësit i ashpër ndaj Task-Forcës: Të infektuarit po dalin në pazar dhe ju s’po bëni detyrën, do mbani përgjegjësi

Prefekti i Kukësit Zenel Kuçana ka kritikuar ashpër drejtuesit e institucioneve kryesore, për të cilët thotë se nuk po e kryejnë si duhet punën...