Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Më telefonoi mësuesi i vizatimit Edi Rama, më foli me fjalor ordiner…

Nga Media 0

Nga Taulant Muka

Mësuesi i vizatimit Edi Rama më telefonon sepse nuk ka gëlltitur ende shuplakat që i kam dhene me doreheqjen nga posti i zv/Ministrit! Me një fjalor ordiner, aspak i denjë për një kryeministër tregon edhe njëherë degjenerimim mendor, shpirtëror dhe intelektual të kryeministrit të vendit! Telefonata e tij erdhi pas demaskimit që i bëra dje takimit të tij në Berat ku emëroi plagjiaturistin dhe njeriun pa diplomë Demo kryetar bashkie! Në takim kishte përmendur emrin tim se shpifja për plagjiaturat, dhe se Demo do fitonte gjyqin inekzistent (por propagandë) ndaj meje. Në fakt mashtruesi i vetëm këtu është kryemimistri, dhe të mos nxehet nga përgjigja që shtëpia botuese ka konfirmuar plagjiaturën e Demos, dhe dënimin që ai mund të marrë si kopjac intelektual!

Edi Rama do mbahet mend si kryeministri që mban deputetë dhe ministra me diploma me qera, dhe si mëshirimi më perfekt i kakistokracisë! Ai nuk e do intelektualin dhe as zhvillimim social dhe ekonomik të shoqërisë shqiptare! Edi Rama është vetë shkatërrimi!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej