Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Më shumë se 50 mijë qytetarë aplikim për lejen 1 orëshe, Veliu porositë vartësit e tij për monitorim

Nga Klodiana 0

Me të nisur funksionimi i e-Albania, në kryeqytet raportohet se më shumë se 50 mijë qytetarë kanë aplikuar për lejen, duke e bërë Tiranën në këto orë të mëngjesit të duket si të ishte një ditë e zakonshme.

Në rrugë ka lëvizje të shtuar njerëzish, që jo vetëm dalin për pazar, por edhe për punë si dhe automjete si të ishte një mëngjes normal.

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka zhvilluar një ditë më parë një mbledhje me vartësit e tij, ku iu ka dhënë porosi të qarta për të monitoruar lëvizjet e qytetarëve.

Ardi Veliu ka porositur vartësit të mos tolerojnë asnjë qytetar që shkel rregullat si dhe të monitorojnë Tiranën, me patrulla, por edhe në këmbë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej