Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Futen në Shqipëri 33 shqiptarët e bllokuar në doganën e Kakavijës

Nga Klodiana 0

Qeveria shqiptare ka lejuar hyrjen në Shqipëri të shtetasve të vet që u izoluan 24 orë brezin kufitar neutral mes dy vendeve në Kakavijë.

Kalimi në Shqipëri i 33 shtetasve është mundësuar në orët e para të mëngjesit të sotëm pas konfirmimit zyrtar për të gjithë, nga Ambasada Shqiptare në Athinë.

Askush prej tyre nuk kishte arsye të fortë për kthim ashtu siç e përcaktojnë procedurat e vendosura së fundi prej qeverisë shqiptare, por të gjithëve u kishte skaduar afati i qëndrimit 90 ditor në zonën SHENGEN apo ishin në kufijte e këtij afati.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej