Me 5 kilogram heroinë me vete, kapet 37 vjeçari në Maqedoni

0
90

Policia e Maqedonisë së Veriut ka vënë në pranga një 37 vjeçar i cili është kapur me 5 kilogramë kokainë, me vlerë 200 mijë euro.

Sipas mediave vendase lënda narkotike është sekuestruar në rr. Bosnja dhe Hercegovina në Shkup ka ndaluar shtetasin A.O. 37 vjeç nga Gostivari.

Këtij shtetasi i janë gjetur rreth pesë kilogramë heroinë në vlerë rreth 200 mijë euro, të cilën e mbante në një çantë shpine. Nga kontrolli në çantën e shpinës u gjet heroina, e cila ishte e paketuar në nëntë pako.