Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mbyllet Konferenca e Donatorëve në Bruksel/ 1.15 miliardë euro për rindërtimin e Shqipërisë

Nga Ejona 0

Ka përfunduar Konferenca e Donatorëve në Bruksel për mbledhjen e donacioneve dhe fondeve për Shqipërinë pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit.
Shqipëria ka arritur të grumbullojë 1.15 miliardë euro në Konferencën e Donatorëve për rindërtimin pas tërmetit të 26 nëntorit. Kështu deklaroi Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi.
“Kemi dëshmuar kurajo dhe solidaritet të jashtëzakonshëm me Shqipërinë sot. Kemi arritur të mbledhim për të ndihmuar Shqipërinë 1.15 miliard euro. Faleminderit shumë. Ky është një mesazh mjaft i fortë për popullin shqiptar për të ditur sa shumë përzemër e kemi atë”, u shpreh drejtuesi i Konferencës Oliver Varhelyi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej