Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mban për herë të parë fjalën në Kuvend, deputetja shqiptare nuk di as të lexojë (film)

Nga 27-shi 0

Nuk di as të lexojë dhe është deputete në Kuvendin e Shqipërisë.

Quhet Majlinda Halilaj, gruaja me arsim të lartë nga Tirana, e cila mbajti sot për herë të parë fjalën në Parlament.

Por, siç edhe mund ta ndiqni nga filmi i mëposhtëm, Halilaj nuk di as të lexojë si duhet.

Deputeja është njëherazi vajza e kryetarit të Partisë Reformatore Demokratike, Skënder Halilaj.

CV-ja e deputetes është shumë e varfër dhe e gjitha konsiston në sa më poshtë:

Emri: Majlinda

Atësia: Skënder

Mbiemri: Halilaj

Datëlindja: 26.12.1977

Vendlindja: Tiranë

Arsimi: I lartë

Dhe të mendosh që ne i paguajm rrogën kësaj

Dhe të mendosh që ne i paguajm rrogën kësaj

Publiée par Servili sur Jeudi 17 octobre 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej