Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Matteo Slavini shënjestrohet sërish, plumb në zarf në adresë ministrit italian

Nga Klodiana 0

Për ministrin e Brendshëm të Italisë Matteo Salvini, me sa duket nuk kanë të ndalur kërcënimet.

Një zarf anonim me një plumb të kalibrit 22 mm ishte adresuar ministrit, njëherësh zëvendës kryeministrit Italian. Plumbi ishte i mbështjellë nga një letër alumini e zarfi është marrë për t’u analizuar nga policia.

“Mbi 100 kërcënime me vdekje kam marrë që nga dita kur u bëra ministër. Është e qartë se fjalët e urrejtjes shprehur nga një tip i majt, bindin disa mendje të sëmura, por që natyrisht nuk më trembin. Përkundrazi më japin më shumë forcë për të luftuar kriminelë të çdo tipi”, ka deklaruar Salvini.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej