Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Maqedonia e Veriut, dy persona të dyshuar me koronavirus arratisen nga spitali

Nga Klodiana 0

Dy persona si të dyshuar me koronavirus janë arratisur nga një spital në Maqedoninë e Veriut. Mësohet se dy pacientët kanë thyer dritaret këtë pasdite dhe kanë ikur nga spitali në Stip.

Ministri Nake Shulev, njoftoi se dy pacietët mbaheshin në këtë spital pasi ishin rikthyer së fundmi nga Itali.

Bëhet fjalë për një person nga Vinica dhe të dashurën e tij kroate, raportohet ata kishte simptoma gripi, dhe çifti i është drejtuar spitalit të Stip.

Aty pacienti është bërë agresiv dhe së bashku me të dashurën e tij, është arratisur përmes dritares. Më pas ata janë gjetur në shtëpinë e tyre në Vinica, ku autoritetet vendase po përpiqen që t’i kthejnë sërish në spital.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej