Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Manjani: Vendi po shkon drejt kaosit të vetëgjyqësisë

Nga Klodiana 0

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani thotë se premtimi që Gjykata Kushtetuese do të ngrihet brenda këtij viti ra.

Në një reagim në Facebook, Manjani paralajmëron se shumë shpejt nuk do të ketë më gjykata Apeli dhe se vendi po shkon drejt kaosit të vetëgjyqësisë.

“As 24 orë nuk kaluan nga çfarë paralajmërova dje. Republika e Ambasadorëve të Shqipërisë është pa Gjykatë Kushtetuese! Premtimi që “do ta bëjmë gjykatën brenda këtij viti”, ra. Më e tmerrshmja nuk është kjo, por shumë shpejt nuk do ketë më gjykata apeli. D.m.th nuk do ketë më asnjë vend për zgjidhje mosmarrëveshjesh sipas ligjit. Vendi po shkon drejt kaosit të vetëgjyqësisë!!! Fajin e ka Macroni…”, deklaron Manjani.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej