Lulzim Basha njofton konferencë urgjente në selinë e PD

0
141

Kryedemorkati, Lulzim Basha ka njoftuar një konferencë urgjente për mediat në selinë e PD në orën 17:30. Kjo lëvizje vjen vetëm disa orë para se të mbahet protesta e thirrur nga Sali Berisha në 8 janar.

Nuk dihet ende se çfarë do deklarojë kryetari aktual i PD, ndërsa siç dihet situata është mjaft e tensionuar dhe deri më tani raportohet se ditën e nesërme mund të ushtrohet edhe dhunë për të bërë të mundur hyrjen brenda selisë edhe pse dyert janë të blinduara.