Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Lubrifikanti”/ Arrestohen 5 kontrabandistë në Tiranë, në kërkim dy të tjerë

Nga Ejona 0

Policia e Tiranës ka arrestuar 5 persona si dhe ka shpallur në kërkim dy të tjerë pasi akuzohen për kontrabandë pjesësh këmbimi dhe lubrifikantë për automjete.

Në finalizim të operacionit “Lubrifikanti” në pranga kanë rënë shtetasit Ismail Gani , 49 vjeç, Ilir Naska, 32 vjeç, Erland Topalli, 40 vjeç, Arben Kolgjini, 48 vjeç, Arbri Arapi, 28 vjeç, të gjithë banues në Tiranë. Gjithashtu janë shpallur në kërkim shtetasit G. G., 43 vjeç, banues në Fier dhe A. G., banues në Tiranë.

Policia sqaron që “…në orët e para të datës 21.05.2017, në rrugën e Prushit, është konstatuar se nga një autobus, po nxirreshin disa kuti kartoni me vajra lubrifikantë dhe pjesë të ndryshme këmbimi për automjete.  Kuti të cilat po ngarkoheshin në një furgon  me drejtues shtetasin Ilir Naska.  Në cilësin e provës materiale janë sekuestruar: Autobusi që kishte trasportuar mallrat kontrabandë,  automjeti furgon ku po ngarkoheshin mallrat kontrabandë,  372 litra vaj lubrifikant automjeti me logon “Kastrol”, 480 litra vaji lubrifikant auomjetesh me logon e markes PKËV Motor, 33 tuba presioni ujë dhe interkuleri, 20 gomina grushtesh për autovetura, 6 filtra të madhësive të ndryshme, një automjet i tipit Fiat, si dhe 6 celularë të markave të ndryshme.”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej