Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Lokomotiva e grabitjeve në aeroport kap shifrën 13,3 milionë euro vetëm në 4 vitet e fundit

Nga Ejona 0

Rreth një orë më parë u grabit një makinë e blinduar me para brenda rrethimit të aeroportit të Rinasit.

Kujtojmë se kjo grabitje e aeroportit të Rinasit renditet e treta pasi grabitje të njëjta kanë ndodhur edhe në vitin 2015 dhe 2017.

  1. Më 3 dhjetor 2015 në aeroportin e Rinasit 4 persona të armatosur grabitën 3,8 milionë euro nga një autoblindë e cila transportonte paratë e një banke të nivelit te dytë.
  2. Më 9 shkurt të 2017-ës 5 persona të maskuar grabitën 2,5 milionë euro nga një makinë blind të një shoqërie private të sigurisë private dhe më pas dogjën dy makinat me të cilat u larguan.
  3. Ndërkohë ditën e sotme 4 persona, me një furgon të bardhë me një mbishkrim ‘Hetimi Tatimor’ grabitën 7 milion euro por gjatë shkëmbimit të zjarrit ka mbetur i vdekur një nga grabitësit.
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej