Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Loiseau, kundër hapjes së negociatave Shqipërisë: Do e bllokojmë si atëherë kur isha unë ministre

Nga Klodiana 0

Ish-Ministrja franceze për Çështjet e Europës, Nathalie Loiseau është shprehur se hapja e negociatave për Shqipërinë dhe për Maqedonin e Veriut është një veprim i pamundur të paktën deri në qershor të këtij viti.

Nëpërmjet një shkrimi të publikuar nga prestigjozja franceze RTL , Nathalie Loiseau është shprehur se siç bllokoi hapjen e negociatave me Shqipërinë në vitin 2017 njësoj do të veproj dhe tani.

“Ajo që bllokoi zgjerimin e Bashkimit Europian në Shqipëri dhe Maqedoni, kur isha unë ministre, njësoj dhe tani. Unë shkova në Maqedoninë e Veriut për të thënë jo, sepse nuk jeni gati, nuk do të ketë negocime në qershor. Ne do të jemi kundër, do të vazhdojmë të jemi kundër, ata janë gjeografikisht në Evropë, ne duhet t’i ndihmojmë ata, por zgjerimi nuk është i mundur”– është shprehur Nathalie Loiseau.

https://www.rtl.fr/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej