Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Liverpool nuk njeh kundërshtarë, merr kreun me pikë të plota (film)

Nga 27-shi 0

Vijon momenti “PO” për Liverpool.

Edhe pse vinin pas 120 minutave impenjative në Instambul ndaj Chelsea, ku edhe u shpallën fitues të Superkupës së Europës, të besuarit e Jurgen Klopp morën fitoren e dytë në kampionat.

“Pre” ishte Southampton, që e pa veten në disavantazh të dy golave pas 71 minutash lojë. Një “ISH” zhbllokoi shifrat. Sane kaloi në avantazh të kuq në limitet e pjesës së parë, ndërsa Firmino hipotekoi 3 pikëshin. Gjithsesi, Southampton u mundua të reagojë, por rrjeta e Danny Ings shërbeu vetëm për statistikë.

Në takimet tjera, Bournemouth koleksionoi fitoren e parë në këtë edicion, pasi mposhti 2-1 Aston Villën në transfertë. Tre pikët e para në këtë edicion i mori edhe Everton e Norwich, që mposhtën respektivisht, 1-0 Watford dhe 3-1 Newcastle. Në barazim 1-1 u mbyll takimi mes Brighton të vendit të 3-të dhe West Ham. Momentalisht tabela udhëhiqet nga Liverpool me 6 pikë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej