Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Liverpool nënshkruan fitore historike në Champions League (film)

Nga Klodiana 0

Liverpool ka mundur me rezultatin 4:0 Barcelonën, duke u kualifikuar në finalen e Champions League.

Teksa kishin humbur të parën 3-0 në “Camp Nou”, në shtëpi arritën edhe fitoren e çmendur 4-0.

Ishte Uajnaldum i cili shënoi dy gola të shpejtë, në minutat 54 dhe 56, dhe riktheu shifrat në baraspeshë totale. Barcelona u duk e dorëzuar, dhe ishte sërish Liverpuli që sulmonte.

Përmbysjen e madhe e solli sërish Origi, me dy golat e fundit ku i kapi të gjithë tek Barcelona të papërgatitur.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej