Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Lëkundje tërmeti në Lezhë, lëkundjet ndjehen edhe në Tiranë

Nga Klodiana 0

Disa lëkundje tërmeti janë ndjerë para disa minutash në zonën e Lezhës dhe në kryeqytet.

Sipas qendrës sizmologjike evropiane, lëkundjet kanë qenë me magnitudë 4,0 ballë dhe epiqendra ka qenë 6 kilometra nga qyteti i Lezhës.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në Tiranë, por me intensitet më të dobët. Paraprakisht nga tërmeti me thellësi 5 kilometra nuk raportohet për persona të lënduar apo dëme materiale.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej