Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Lëkundje të tjera toke/ Edhe Greqia tronditet nga një tërmet i fortë

Nga Ejona 0

Tërmetet nuk paskan të sosur. Pas Turqisë një vënd tjetër i cili është goditur nga një tërmet i fortë është dhe Greqia.
Pak minuta më parë janë regjistruar disa lëkundje toke me magnitudë 5.2 ballë e shkallës rihter.
Epiqendra e tërmetit kanë qenë ishujt Dodekaneze, 154 km larg ishullit Rodos dhe 241 km nga qyteti turk i Muglas.

Image

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej