Legalizimi i kanabisit/ Shpëtim Idrizi: Rama ka gati licencën për tre oligarkë (film)

0
276

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, thotë se nisma e qeverisë për legalizimin e kanabisit mjekësor tregon se kryeministri Rama është futur në fushatë.

Idrizi në një intervistë të dhënë u shpreh se njësoj si në vitin 2017, Rama po përpiqet të krijojë në popull idenë e bollëkut, por në fakt, sipas tij, nga legalizimi i kanabisit do të përfitojnë oligarkët pranë qeverisë.

“Për shkak se e multiplikoi krizën ekonomike, Ramës i duhet që njësoj si në vitin 2017 të krijojë idenë e bollëkut. I mbani mend avionët që thoshin se ishin mushkonja? Në Itali u bënë me tonelata dhe krimi shqiptar arriti të kalonte nga kanabisi te drogat e forta me tonelata. Edi Rama për të krijuar idenë e një bollëku krijoi atë ekonominë e rreme të kanabisit. Sot, është i detyruar të krijojë një situatë tjetër rozë, duke propozuar legalizimin, a tha se çfarë fitojnë shqiptarët. Do e japë licencën për tre oligarkë; që sot i ka bërë gati”, tha ai.

Legalizimi i kanabisit, Idrizi: Rama ka gati licencën për tre oligarkë

Legalizimi i kanabisit, Idrizi: Rama ka gati licencën për tre oligarkë

Publiée par Tv T sur Vendredi 15 mai 2020

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.