Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ky është spitali ku do të luftojnë me koronavirusin 30 mjekët dhe infermierët shqiptarë në Itali

Nga Klodiana 0

Ky është spitali në Breshia të Italisë, ku do të shërbejnë mjekët dhe inferemierët shqiptarë.

30 mjekë dhe infermierë u nisën mbërritën ditën e djeshme nga Shqipëria për të të luftuar koronavirusin me stafin italian në këtë peridhë të vëshoirë për vendin fqinj.

Stafi i mjekësor shqiptar i përbërë nga 10 mjekë dhe 20 infermierë do të fillojë punën ditën e nesërme. Ndërkohë, abcnews.al mëson se ata janë akomoduar në banesa përballë spitalit që shihni në foto.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej