Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kur ishim të vegjël na merrnit prej dore…

Nga 27.al 0

“Kur ishim të vegjël na merrnit prej dore…”, janë vargjet e këngës së Aleksandër Lalos që këndohej tek “Shi në plazh” si kolonë zanore nga Luan Zhegu.

Ndoshta nuk ka lidhje me foton e Enkel Demit, Aulona Mingës dhe Alban Dudushit në Sarajevë në vitin 1998, por atyre sot u pëlqen që të thonë se dikur ishin të vegjël dhe pas gati 20 vjetësh disi kanë ndryshuar. Ndonjë kilogramë më shumë, ndonjë kaçurrel më pak për Kelin dhe Albanin. Aulona njësoj si sot si atëherë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej