Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kryetari i Gjykatës së Lartë: Puna ka mbetur në vend për shkak të Vetting-ut. Të trajtohen çështjet urgjente

Nga Ejona 0

Kryetari në detyrë i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori është shprehur se puna e kësaj Gjykate ka mbetur në vend, për shkak të procesit të vetting-ut.

Në një deklaratë për mediat Zaganjori u shpreh se mijëra dosje janë në pritje në këtë gjykatë ndërsa u ka dhënë urdhër gjyqtarëve që të merren fillimisht me dosjet urgjente, masat e sigurisë apo ekstradimet.

“Duhet që të vihet në funksion gjykata, që të trajtohen së paku çështjet urgjente. Ne po merremi me ruajtjen dhe administrimin e dosjeve. Të gjithë gjyqtarët i kam përgatitur që të trajtojnë tema urgjente.

Përpiqemi të bëjmë këtë punë që kemi mundësi. Ka dosje  në Gjykatën e Lartë, që janë administrative, penale etj. Duhen të zgjidhen sa më shpejt çështjet e rëndësishme”, tha Zaganjori në fjalën e tij.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej