Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Krujë, asgjësohen 4 mijë rrënjë kanabis sativa

Nga Klodiana 0

Policia e Krujës ka zbuluar 4 mijë rrënjë kanabis dhe i kanë asgjësuar. Është arrestuar Edison Çangu 20 vjeç, banues në fshatin Verion, Krujë.

“Gjatë kontrollit të ushtruar në pronën e tij, në fshatin Verion u konstatuan dhe u asgjesuan me anë të djegies rreth 2850 bimë narkotike të dyshuara të llojit Canabis Sativa” informon policia

Ndërsa është shpallur në kërkim I.S. 41 vjeç, banues në Arrameras, Krujë, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në fshatin Arrameras u gjetën dhe u asgjesuan me anë të djegies rreth 1150 bimë narkotike të dyshuara të llojit Canabis Sativa.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike” parashikuar në nenin 284 të Kodit Penal.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej