Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tahiri: “Këshilli i Lartë i Pasurisë dhe Padrejtësisë”, nuk ma mbyllin gojën

Nga Klodiana 0

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri e quajti kallzimin penal të KLD-së ndaj tij si të paprecedentë dhe e quajti “Këshilli i Lartë i Pasurisë dhe Padrejtësisë”.

Saimir Tahiri: “Këshilli i Lartë i Pasurisë dhe Padrejtësisë i Bujar Nishanit dhe Gjin Gjonit nuk më mbyllin gojën. Nuk kam gënjyer për Arjan Aliun”.

Ky reagimi vjen dy ditë pasi KLD deklaroi se kishte bërë kallzim penal ndaj Saimir Tahirit.

Saimir Tahiri: KLD ka vënë një bast për të cilin jam gati ta përball përsa kohë besoj dhe do vijoj të besoj se kam të drejtë të ngre zërin për gjyqtarë e prokuorë që janë peng i mëkatarëve të tyre dhe sot kanë imunitet politik. Rasti që kam denoncuar publikisht dhe për të cilin KLD është angazhuar në një kallzim penal të paprecendetë në historinë e marrëdhënieve ndërinstitucionale  ka të bëjë me gjyqtarin Arjan Aliaj. Nuk kam gënjyer për gjyqtarin. Jo me 1 por me 1 milionë padi penale unë nuk ma mbyllin gojën. Do i denoncoj emër për emër fytyrë për fytyrë sa të kemë frymë.

5 miliardë e 760 milionë lekë është pasuria e deklaruar e të gjithë anëtarëve të KLD-së. Këta miliarderë në KLD që kanë një pasuri të deklaruar kanë konsumuar nëj akt të pareprecedentë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej