Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kriza politke/ Ambasadori austriak: Çdo qytetar ka të drejtë të protestojë, e dënojmë dhunën

Nga Ejona 1

Ambasadori austriak, Johan Sattler është shprehur se çdo qytetar ka të drejtë të protestojë ndërsa e dënon dhunën e ushtruar gjatë protestës.

Nga qyteti i Patosit, Sattler ka komentuar situatën politike në vend, ndërsa shprehet se është koha të mendojmë për dialog politik dhe të funksionojë dialogu.

“Qytetarët kanë të drejtë të protestojnë. E dënojmë dhunën, është koha të mendojmë për dialog politik dhe të funksionojë dialogu.  Deklarata  e peshkopëve katolikë  duhet të inkurajojnë politikanët ta shikojnë këtë deklaratë. Të ndalojnë retorikën e dhunës dhe të urrejtjes sepse urrejtja sjell vetëm urrejtje. Retorika duhet të ndryshoje . Përfaqesuesit ndërkombetarë janë në vend për të ndihmuar por përgjegjësia bie mbi vet drejtuesit e vendit.”- u shpreh ai.

Loading...

Komente (1)

  1. Shame on you Mr. Borchardt

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej