Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kriza politike/ Shpëtim Idrizi: Në çdo vend demokratik një kryeminstër i përgjegjshëm do shkonte në zgjedhje të parakohshme (film)

Nga Media 0

Kreu i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet është i ftuar sot në studion e Fax News për të folur për krizën politike në Shqipëri.

“Ndodhemi nnë një situatë shumë të komplikuar, ndaj dhe opozita ka marrë këto vendime drastike.

Kjo krizë është një krizë shumë-dimensionale. Është krizë institucionale dhe mbi të gjitha një krizë shumë e theksuar ekonomike, me një program tepsi dhe kusi.

Nuk kemi Gjykatë Kushtetuese, jemi në një situatë ku nuk kemi siguri për jetën.

Zgjedhjet e 30 qershorit, ku ishin kap të gjitha pushtetet, rrezikonim të shkonim me vetëm një parti politike në votime. Në këtë situatë e vetmja zgjidhje është zgjedhjet e parakohshme.”- është shprehur Idrizi.

I ftuar ne studio, Shpetim Idrizi, kreu i PDIU

Publiée par Fax Web sur Mardi 11 juin 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej