Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kriza politike/ OSBE thërret tryezë të përbashkët me të gjitha partitë politike në Shqipëri

Nga Ejona 0

OSBE u bën thirrje të gjitha partive politike në Shqipëri të bashkohen në një tryezë të përbashkët dialogu.
Tryeza është parashikuar që të mbahet në datën 25 Shtator, ku është e ftuar dhe opozita jashtëparlamentare, qëndrimi i të cilës ende nuk dihet.
Ndërkohë, kreu i opozitës Lulzim Basha në një prononcim për mediat gjatë ditës së djeshme deklaroi se zgjidhja e krizës duhet të gjendet nga brenda, dhe se ndërkombëtarët janë të mirëpritur për të dhënë ndihmën e tyre, por jo të shërbejnë si negociues.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej