Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

KQZ refuzon kanditurën e Belerit/ Ministria e jashtme greke: Shqetësuese, vendimi nuk ka bazë ligjore

Nga Ejona 0

Ministra e Jashtme greke ka reaguar pas refuzimit të KQZ për kandidimin e Alfred Belerit në zgjedhjet e 30 qershorit për Bashkinë e Himarës.

Në reagim shkruhet se ky është një shqetësim i veçantë, pasi ky vendim nuk ka as bazë ligjore.

“Një shqetësim i veçantë është vendimi i Komisionit Qendror Zgjedhor Shqiptar, i përbërë nga përfaqësues të partive shqiptare, për të refuzuar emërimin e  Belerit në postin e kryetarit në zgjedhje. Sipas asaj që është njohur deri tani, ky vendim nuk ka bazë ligjore. Ne po ndjekim zhvillimet dhe jemi gati të ndihmojmë përfaqësuesit e pakicës” , thuhet në reagimin e  ministrisë.

I akuzuar për masakrën e Peshkëpisë, KQZ refuzon kandidimin e Alfred Belerit në Himarë

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej