- Advertisement -

TAG

vendimi

Arrestimi i dy mjekëve dhe një infermieri të Traumës, Gjykata e Apelit merr vendimin

Gjykata e Apelit në Shkodër ka lënë me masën e sigurisë “arrest me burg” dy mjekët Serdi Memini dhe Ervin Sulaj si dhe infermieren...

Mori 1 mijë euro dhe 1 arkë me peshk për vendin e punës, Merret vendimi për Rovena Vodën dhe 2 të pandehurat e tjera

GJKKO ka lënë në fuqi masat ‘arrest shtëpie’ për ish-zëvendësministren Rovena Voda dhe 2 shtetaset e tjera, Florida Beu dhe Majlinda Hasanin. Kujtojmë se Rovena...

Operacioni anti-kanabis në zonën e Krujës, gjykata merr vendimin për 13 të arrestuarit

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Krujë ka lënë në burg 6 nga të arrestuarit gjatë operacionit kundër kultivimit të kanabisit në Krujë ndërsa për 5...

Vendimi për Berishën, Bugajski për VOA: Ky veprim do të shihet si një hap anti-shqiptar në rajon

Analisti i njohur amerikan Janusz Bugajski, i Fondacionit Jamestown ka komentuar për Zërin e Amerikës vendimin e DASH për ndalimin e hyrjes në SHBA...

Vendimi, Hiqen maskat, shkurtohet ora policore

Ashtu siç edhe pritej, ulja e shifrave të infeksionit pritet të sjellë lehtësim të masave anti-Covid. Në mbledhjen e radhës Komiteti Teknik i Ekspertëve pritet...

Vrasja e Mehmet Qemës, Gjykata jep vendimin për autorin dhe shokët e tjerë

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë për personat e përfshirë në vrasjen e 27-vjeçarit Mehmet Qema në Tiranë, e ndodhur në lagjen...

Hyrja në parlament dhe e ardhmja në krye të PD-së, Basha: Do mbledhim provat, pastaj flasim

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është duke zhvilluar këtë pasdite takim me deputetët e rinj dhe kandidatët jo fitues të 25 prillit. Burime nga...

Kërkoi heqjen e “njollës”, KPA merr vendimin për prokurorin Bilbil Mete

Kolegji Posaçëm i Apelit ka lënë në fuqi vendimit e Komisionit te Pavarur të Kualifikimit duke e përjashtuar për 15 vite nga sistemi i...

A është e sigurt vaksina? EMA merr vendimin për AstraZeneca-n

Agjencia Evropiane e Barnave është duke mbajtur konferencën për media në të cilën do të japë verdiktin në lidhje me vaksinën e AstraZeneca-s. Sipas...

KPA lë në fuqi vendimin e KPK, shkarkon prokurorin Shkëlzen Cena, ish-kandidat për SPAK

Kolegji i Posaçëm i Apelimit lë në fuqi vendimin për shkarkimin e prokurorit Shkëlzen Cena ish-kandidat për SPAK, të caktuar nga KPK në 14...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -