Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kosova, mposht vetëm me një gol Madagaskarin

Nga Klodiana 0

Kosova fitoi 1-0 miqësoren me Madagaskarin, një ndeshje e zhvilluar në Francë.

Goli i Edo Zhegrovës mjaftoi për t’i dhënë suksesin e parë në drejtimin e përfaqësueses kosovare trajnerit zviceran Bernard Challandes.

Në pjesën e parë, Madagaskari humbi një 11-metërsh, ndërsa portieri Ujkani evitoi një gol të sigurtë.

Pas 4 ditësh, Kosova do të zhvillojë një miqësore tjetër, kësaj radhe me Burkina Fason.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej