Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Korrigjimi i kufijve mes Kosovës dhe Serbisë/ Rama: Gënjeshtër Facebook-u

Nga Klodiana 0

Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës së përbashkët me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së Federica Mogherini, ka folur në lidhje për korrigjimin e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë.

Rama është shprehur se kjo është një gënjeshtër e cila është shpërndarë me shpejtësi në rrjetet sociale.

“Përsa i përketë komplotit për të coptuar Kosovën dhe për të krijuar në mënyrë te fshehtë hartën e botës. Më kujton shprehjen sa pa dal Facebooku budallain e njihte vetëm shtëpia e vet. Ajo porosia e agjitacionit nazist që thoshte nëse gënjeshtrën të do që ta besojnë bëje të pabesueshme, kjo është në përdorim të përditshëm. Duke përfituar nga Facebooku, me gënjeshtra marramendëse dhe te rrezikshme. Nëse gjenden aq budallenj sa të besojnë se një proces që përfshin shtete dhe jo 2 shtete por gjithë shtetete botës, që përfshinë parlamentet mund te behet fshehurazi nga disa persona dhe të kaloj këtë proces si miu me mustaqe, atëherë kjo botë ka marrë fund. Çdo shqiptar me dy mend ne koke e kupton se kjo gënjeshtër është bërë e padurueshme qe shitet online”,-tha Rama.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej