Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Koronavirusi në SHBA/ Emergjenca amerikane i kërkon Pentagonit 100 mijë qese morgu

Nga Ejona 0

Imunologët amerikanë paralajmëruan se numri i viktimave nga koronavirusi në SHBA mund të kalojë 100 mijë dhe pak ditë kaluan pasi  Pentagoni ka konfirmuar se FEMA i ka kërkuar 100 mijë qese për trupat e pajetë.

“Departamenti i Mbrojtjes dhe Agjensia e Logjistikës së Mbrojtjes kanë një marrëveshje afatgjatë me FEMA për të siguruar mallra nga partnerët kryesorë gjatë operacioneve të reagimit ndaj krizave”, tha zëdhënësi i Pentagonit Mike Andrews.

“Aktualisht DLA po i përgjigjet kërkesës së FEMA për të blerë 100 mijë qese morgu për të përballuar emergjencat në emër të agjencive shtetërore të shëndetit”, tha ai në një e-mail për mediat amerikane.

Të martën, Dr. Anthony Fauci, drejtori i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive në SHBA, tha në një konferencë shtypi në Shtëpinë e Bardhë me Presidentin Trump se më shumë se 100,000 njerëz në SHBA mund të vdesin nga koronavirusi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej