Koronavirusi mbyll Drejtorinë e Shëndetit Publik në Durrës

0
617

Drejtoria e Shëndetit Publik në qytetin e Durrësit ka pezulluar punën.

Raportohet se kjo drejtori që merret me hetimin dhe përcaktimin e rasteve të infektimit ose jo me koronavirus nuk po e kryen detyrën e saj pas shfaqjes së rasteve me virusin brenda institucionit.

Mësohet se stafi i këtij institucioni të rëndësishëm sidomos në këtë situatë epidemie, është karantinuar.

Nuk dihet ende se si, dhe kush, do të vazhdojë gjurmimin dhe hetimin e rasteve të dyshuara për koronavirus në këtë qytet.

Institucionet e shëndetit ende nuk kanë nxjerrë një njoftim zyrtar se si do të vazhdohet puna në qytetin e Durrësit, në të cilin rastet e reja të infeksionit raportohen çdo ditë./abcnews

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.