Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Koronavirusi, humb jetën deputeti i sapozgjedhur i parlamentit në Iran

Nga Klodiana 0

Një deputet i sapo zgjedhur i parlamentit të Iranit ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit.

Mediat në Teheran raportojnë se Mohammad Ali Ramazani Dastak, humbi jetë mëngjesin e sotëm pasi ishte shtruar në spital prej disa ditësh.

Deputeti iranian ishte veteran i luftës shtatë vjeçare mes Iranit dhe Irakut. Sipas të dhënave zyrtare, mbi 380 persona në Iran janë infektuar ndërsa 34 të tjerë kanë humbur jetën.

Pak ditë më parë edhe zëvendës ministri iranian i shëndetësise rezultoi pozitiv për koronavirusin.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej