Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Koronavirusi/ Çifti nga Dibra rezulton pozitiv, sapo ishin kthyer nga Italia

Nga Ejona 0

Maqedonia e Veriut regjistron dy raste të reja me koronavirus. Ky është informacioni i bërë i ditur në orët e pasdites nga Ministria e Shëndetësisë. Sipas njoftimin zyrtar, bëhet fjalë për një çift bashkëshortësh nga Dibra që janë kthyer nga Italia disa ditë më parë.

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe ka paralajmëruar një konferencë të jashtëzakonshme për mediat në orën 19:30, ku do të jepen detaje mbi paraqitjen e rasteve të reja me virusin.

Paraprakisht, qeveria ka pranuar rekomandimin e Ministrisë së Shëndetësisë për të ndaluar të gjitha tubimet dhe ngjarje e mëdha publike, si dhe zhvillimin e ndeshjeve pa tifozë deri më 13 Mars.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej