Koronavirusi, Basha: Gjendja nuk është siç e paraqet propaganda e qeverisë

0
189

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shprehur se PD po e ndjek me seriozitet çështjen e përhpajes së koronavirusit.

Në rrjetin social “Twitter”, Basha ka përgënjeshtruar qeverinë duke thënë se gjendja nuk është siç paraqitet sipas tij nga qeveria.

“Në pjesën më të madhe të qendrave mungojnë pajisjet mbrojtëse dhe spitalore. Duhet URGJENT heqje dorë nga propaganda dhe përgatitje serioze për përballimin e situatës së mundshme të corona virus-it që tashmë është i pranishëm në pothuajse të gjitha vendet fqinje me Shqipërinë.

PD po ndjek seriozisht dhe me përgjegjësi situatën për marrjen e masave kundër përhapjes së corona virus-it në vend. Grupe pune po kryejnë verifikime pranë qendrave shëndetësore, spitaleve & vendkalimeve kufitare, dhe gjendja nuk është siç e paraqet propaganda e qeverisë”, shkruan Basha.

 

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.