Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Konferenca e Donatorëve, Edi Rama firmos ndihmën që do të japë KE

Nga Klodiana 0

Kryeministri Edi Rama ka firmosur në Bruksel përpara nisjes së Konferencës së Donatorëve marrëveshjuen për fondin prej 15 milionë eurosh të dhëna nga Komisioni Europian për dëmet që ka shkaktuar tërmeti i 26 Nëntorit.

Mësohet se pas disa minutave pritet nisja e Konferencës së donatorëve, ku do të mësohet edhe mbështetja financiare që do të ofrojë secili vend pjesmarrës ndaj Shqipërisë.

“Bruksel🇪🇺 – KONFERENCA E DONATORËVE🇦🇱 Nënshkrimi i Marrëveshjes së Grantit prej 15 milionë euro të Komisionit Europian me Presidenten e KE, Ursula von der Leyen”, shkruan Rama.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej