Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Komedianët

Nga 27.al 0

Nga Mehmet Elezi

Nuk e kam parë një realizim filmik, ku luajnë komedianë si Mamaqi e Edi Rama. Dhe ku dashuria e mëtuar për një trevë me vlera të mirëfillta shqiptare shprehet në gjuhë të huaj.

Reagimet në media lënë me kuptue se aty s’ka art. Ka propagandë të fshehtë populiste dhe perçarje.

Në qoftë kështu, meriton shpërfillje të plotë. Mbulim me terr. Përndryshe, me reagime joprofesionale, i bëhet reklamë (publicitet). Me ose pa dashje, nxit kërshërinë me e pa.

Sa për komedianët, ata nuk di të kenë tjetër punë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej