Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

KLP: Komandimet në PP, pranohet dorëheqja e kancelares pranë Gjykatës së Apelit Durrës

Nga Klodiana 0

Në seancën e sotme të Këshillit të Lartë të Prokurorisë u miratuan komandimet në PP, për periudhën 5- vjeçare.

Me 10 vota pro u miratua projektakti për pranimin e dorëheqjes së kancelares se Prokurorisë pranë Gjykates së Apelit Durres, znj. Rudina Shermadhi.

U miratua unanimisht projektakti për komandimin e magjistrates Pranvera Pustina si ndihmës magjistrate në Prokurorinë e Përgjithshme për një periudhe 5 vjeçare duke filluar nga dt. 20.01.2020 sipas kërkesës adresuar KLP nga Prokurori i Përgjithshëm.

Ndërkohë miratohet unanimisht projektakti për komandimin e magjistrati, Olsi Dado në pozicionin e ndihmës magjistrati në Prokurorinë e Përgjithshme për një periudhe 5 vjeçare duke filluar nga dt. 20.01.2020 sipas kërkesës së adresuar KLP nga Prokurori i Përgjithshëm.

Në seancën plenare të KLP miratohet unanimisht projektakti për komandimin e magjistrati Arens Çela, në pozicionin e ndihmës magjistrati në Prokurorinë e Përgjithshme për një periudhë 5 vjeçare duke filluar nga dt. 20.01.2020 sipas kërkesës adresuar KLP nga Prokurori i Përgjithshëm./abcnews.al

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej