“Kjo mrekulli quhet Shqipëri, po ta ul pak kamerën, këta janë shqiptarët” (film)

Duhet të lëçisni

Vendimi, Hiqen maskat, shkurtohet ora policore

Ashtu siç edhe pritej, ulja e shifrave të infeksionit pritet të sjellë lehtësim të masave anti-Covid. Në mbledhjen e radhës Komiteti Teknik i Ekspertëve pritet...

Tom Doshi me 3-4 diploma, prandaj komandon gjithë këtë popull ushtar… (film)

Tom Doshi ka qenë sfidanti i vërtetë i këtyre zgjedhjeve, i cili ia doli t’i japë tre mandate shtesë Edi Ramës, megjithë kundërshtinë shumë...

Aurela Basha tregon kush e ndihmoi për gatimin

Aurela Basha, bashkëshortja e kreut të opozitës, ka ndarë të shtunën një moment shumë të veçantë me ndjekësit e saj në instagram. Është momenti i...

Gurvenantori i bankës së Anglisë: Ata që investojnë në kriptmonedha duhet të përgatiten t’i humbin paratë

Gurvenatori i bankës së Anglisë Andrew Bailey ka deklaruar se kriptomonedhat ose të quajtura ndryshe monedhat virtuale nuk kanë “vlerë të brendshme” dhe njerëzit...

Shqipërinë e ka bekuar Zoti. Infrastruktura poblematike ka bërë që Shqipëria të mbetet e panjohur në shumë pjesë të saj, por gjithnjë e më tepër vendi ynë na shpërfaq dimensionet e tij të fshehura. Këtë herë do të ndalemi në Ulëz, Shkopet dhe Lurë. Bukuri të rralla që e humbasin shkëlqimin sapo u afrohet pranë këmba e njeriut.

“Kjo mrekulli quhet Shqipëri, po ta ul pak kamerën, këta janë shqiptarët”. Janë këto fjalët që dëshmojnë qartë sensin shkatërrues të shqiptarëve ndaj natyrës. Shqiptarët janë aty kur bukuritë natyrore mbulohen nga mbeturina të hedhura kuturu. Videoja në Ulëz e tregon më qartë.

Mbeturinat në Shqipëri i has ngado, në fotografi kujdeset që të mos i nxjerrë askush, por ato vijojnë aty. Luftojnë me vitet.

Shqipëria nuk ka gojë të flasë, ne i hedhim mbetje kurse ajo na përgjigjet me lule. Ne i presim pemët, ato mbijnë sërish. Natyra nuk hakmerret, pret që të rikthehemi drejt saj, të jemi njerëz.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Vendimi, Hiqen maskat, shkurtohet ora policore

Ashtu siç edhe pritej, ulja e shifrave të infeksionit pritet të sjellë lehtësim të masave anti-Covid. Në mbledhjen e radhës Komiteti Teknik i Ekspertëve pritet...

Tom Doshi me 3-4 diploma, prandaj komandon gjithë këtë popull ushtar… (film)

Tom Doshi ka qenë sfidanti i vërtetë i këtyre zgjedhjeve, i cili ia doli t’i japë tre mandate shtesë Edi Ramës, megjithë kundërshtinë shumë...

Aurela Basha tregon kush e ndihmoi për gatimin

Aurela Basha, bashkëshortja e kreut të opozitës, ka ndarë të shtunën një moment shumë të veçantë me ndjekësit e saj në instagram. Është momenti i...

Gurvenantori i bankës së Anglisë: Ata që investojnë në kriptmonedha duhet të përgatiten t’i humbin paratë

Gurvenatori i bankës së Anglisë Andrew Bailey ka deklaruar se kriptomonedhat ose të quajtura ndryshe monedhat virtuale nuk kanë “vlerë të brendshme” dhe njerëzit...

Dita e dytë pa pacientë të intubuar nga COVID-19

Për të dytën ditë radhazi në spitalet Covid nuk ka asnjë pacient të intubuar. Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se 7 pacientë po trajtohen në...