Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kërcënoi se do të vetvritej, zbret nga oxhaku punëtori i rafinerisë

Nga Skenderi 0

Kompania negocion me punëtorin: Do të marri pagat e prapambetura

Ka zbritur nga oxhaku i rafinerisë së naftës Agim Myrdiu, punëori që kërcënonte se do të vetvritej.

Pas më shumë se 2 orësh mbi oxhak, me lutjet e familjes sidomos nga i biri i tij dhe negocimin e përfaqësuesit të rafinerisë Avni Braçe, ai ka zbritur dhe është dërguar  në spital.

Agim Myrdini kishte disa muaj pa marrë rrogën që i takonte.

Përfaqësuesi i kompanisë i ka  premtuar kalimin e pagave të prapambetura. Ndërsa forca të shumta policie ndodhen në vendjarje.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej