Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kërcënoi me armë babë e bir në Dibër, arrestohet 48-vjeçari

Nga Ejona 0

Një 48 vjeçar është arrestuar nga policia e Dibrës pasi ka kanosur me armë babë e bir.
Në pranga ka rënë shtetasi A (B) Sh, 48 vjeç, banues në fshatin Hotesh, njësia Administrative Luzni, Dibër.
I arrestuari akuzohet për dy vepra penale atë të “Mbajtjes pa leje të armëve luftarake në ambiente publike” dhe “Kanosja”.
“Ky shtetas në vitin 2018, në fshatin Hotesh, për motive pronësie ka kanosur me armë shtetasin B.Sh, dhe A.Sh (babë e bir). Në ngarkim të këtij shtetasi, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Dibër datë 20.03.2018 ka vendosur si masë sigurimi “Arrest në burg”, njofton policia.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej