Këpucët e policit…!

Duhet të lëçisni

Vrasja e Behar Sofias, Hoxha: Ka pasur lidhje të forta me Policinë

Në emisionin “Opinion” është diskutuar në lidhje me vrasjen e 66-vjeçarit Behar Sofia, i cili u qëllua me armë zjarri mëngjesin e sotëm në...

Udhëtonin në makinë me persona që nuk kanë lidhje familjare, policia gjobit 136 qytetarë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë gjobitur 136 persona të cilët udhëtonin me makinë me individë me të cilët nuk kishin...

Basha: 25 prilli është ditë ndryshimi, do të mundim virusin politik

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë një takimi me mjekë dhe ekspertë të shëndetësisë në selinë blu ngriti shqetësimin për situatën e pandemisë...

“Thirrjet për qeverinë në vesh të shurdhër”, Mjeku Dasho ashpërson tonet: Përgjegjësit e kësaj katastrofe duhen ndëshkuar

Mjeku Erion Dasho ka deklaruar ditën e sotme se personat përgjegjës për mijëra vdekje shtesë nga Covid-19 duhet të ndëshkohen. Duke folur në takimin që...

Nga Anila Hoxha

Sa kohë ke pa veshur një palë si këto këpucë i dashur shef?

Sa kohë ke pa i numëruar kacidhet e rrogës?

Sa kohë ke pa e ndjerë numërimin e kohës, kur nuk të hedhin orët shtese në punë?

Sa kohë ke pa u veshur me uniformën e dalë boje?

Sa kohë ke pa hipur në makinat e amortizuara që të lënë në mes të aksionit?

Sa kohë ke që veç po ngjitesh pa meritë dhe as që ia ke idenë se çfarë është polici, çfarë është sakrifica në emër të atdheut?

Sa kohë ke që tundesh para rreshtoreve me policë, duke u sjellë si agai i tyre?

Shihi pak këto këpucë në derën e shtëpisë të një polici të vrarë. Të një polici që jetoi varfër dhe vdiq varfër. Dhe la pas familje të varfër.

Janë këpucët e uniformës të Xhulio Prelës!

Prindërit e Xhulio Prelës, efektivi i FNSH-së vrarë në fundvit, i kanë vendosur këpucët e tij në hyrje te shtëpise. Ata vazhdojnë dhe presin një përgjigjje përse u vra djali i tyre, polic i shtetit. Vazhdojnë të presin një zyrtar policie që t’u thotë kush e vrau Xhulion.

Sa kohë ke që s’je më polic o shef?

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Vrasja e Behar Sofias, Hoxha: Ka pasur lidhje të forta me Policinë

Në emisionin “Opinion” është diskutuar në lidhje me vrasjen e 66-vjeçarit Behar Sofia, i cili u qëllua me armë zjarri mëngjesin e sotëm në...

Udhëtonin në makinë me persona që nuk kanë lidhje familjare, policia gjobit 136 qytetarë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë gjobitur 136 persona të cilët udhëtonin me makinë me individë me të cilët nuk kishin...

Basha: 25 prilli është ditë ndryshimi, do të mundim virusin politik

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë një takimi me mjekë dhe ekspertë të shëndetësisë në selinë blu ngriti shqetësimin për situatën e pandemisë...

“Thirrjet për qeverinë në vesh të shurdhër”, Mjeku Dasho ashpërson tonet: Përgjegjësit e kësaj katastrofe duhen ndëshkuar

Mjeku Erion Dasho ka deklaruar ditën e sotme se personat përgjegjës për mijëra vdekje shtesë nga Covid-19 duhet të ndëshkohen. Duke folur në takimin që...

Koalicioni ‘Aleanca për ndryshim’/ Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë

Nga Lulzim Basha Për 8 vjet Rama e ka lënë Shqipërinë vendnumëro dhe ka dështuar në çdo drejtim. Vende si yni ndërkaq kanë qenë shumë më...