Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Karantina/ Libraritë dhe gomisteritë mund të jenë hapur

Nga Ejona 0

Tre lloje biznesesh janë hequr nga lista e aktiviteteve që janë urdhëruar të qëndrojnë mbyllur si masë parandaluese për përhapjen e koronavirusit.

Bëhet fjalë për fjalë për gomisteritë, dyqanet e librave dhe kancelaritë, që tashmë mund të rihapin sërish dyert, por brenda fashës së caktuar.

Deri tani bizneset që janë lejuar të qëndrojnë hapur deri në orën 13:00 janë kryesisht furrat e bukës, supermarketet, farmacitë dhe të tjera si karburante apo institucionet financiare.

Ndonëse mësimi tashmë zhvillohet online, nxënësit sërish kanë nevojë për pajisje kancelarie, ndërsa sa i përket çështjes së librarive, duket se shumë shqiptarë kanë zgjedhur që monotoninë e qëndrimit në shtëpi ta thyejnë përmes leximit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej