Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kapet me sasi të madhe heroine, arrestohet shoferi i kamionit të nisur nga Durrësi

Nga Ejona 0

Një ngarkesë prej 16 kg heroinë është kapur  në portin e Ankonës nga Guardia di Finanza. Droga ishte fshehur brenda një kamioni të zbritur nga një anije që vinte nga Durrësi.

Në pranga ka rënë shoferi i kamionit, një 38-vjeçar ndërsa vazhdojnë hetimet për të zbuluar lidhjet e tij me persona që mund të ishin pritësit e heroinës në Itali.

Heroina ishte fshehur në një ndarje të veçantë brenda kamionit. 38-vjeçari shqiptar u shoqërua në hetuesi për t’u marrë në pyetje lidhur me ngarkesën e drogës, por mësohet se ai ka përdorur të drejtën për të mos iu përgjigjur pyetjeve.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej