Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kapen 23 kg heroinë në Selanik, 7 të arrestuar mes tyre 4 shqiptarë

Nga Klodiana 0

Një tjetër operacion antidrogë është zhvilluar këtë të shtunë në Greqi ku si pasojë janë sekuestruar 23 kg e 744 gram heroinë si dhe 414 gram kokain, dhe janë rrestuar 7 persona mes të cilëve katër janë shqiptarë.

Mediat greke raportojnë se droga është sekuestruar gjatë operacionit të kontrollit të disa banesave në Selanik.

Dyshimet janë se droga do të Ndërkohë të shpërndahej në Athinë dhe Selanik  Hetimet kanë zbuluar se organizata kishte një laborator droge dhe ishte përfshirë dhe në shpërndarjen e kokainës.

Ndërkohë dyshohet se lënda narkotike ishte importuar nga Shqipëria shkruan iefimerida.gr./abcnews.al

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej