Porti i Durrësit, vjedhja e shekullit nga Edi Rama (film)

Duhet të lëçisni

Vendimi, Hiqen maskat, shkurtohet ora policore

Ashtu siç edhe pritej, ulja e shifrave të infeksionit pritet të sjellë lehtësim të masave anti-Covid. Në mbledhjen e radhës Komiteti Teknik i Ekspertëve pritet...

Tom Doshi me 3-4 diploma, prandaj komandon gjithë këtë popull ushtar… (film)

Tom Doshi ka qenë sfidanti i vërtetë i këtyre zgjedhjeve, i cili ia doli t’i japë tre mandate shtesë Edi Ramës, megjithë kundërshtinë shumë...

Aurela Basha tregon kush e ndihmoi për gatimin

Aurela Basha, bashkëshortja e kreut të opozitës, ka ndarë të shtunën një moment shumë të veçantë me ndjekësit e saj në instagram. Është momenti i...

Gurvenantori i bankës së Anglisë: Ata që investojnë në kriptmonedha duhet të përgatiten t’i humbin paratë

Gurvenatori i bankës së Anglisë Andrew Bailey ka deklaruar se kriptomonedhat ose të quajtura ndryshe monedhat virtuale nuk kanë “vlerë të brendshme” dhe njerëzit...

Kandidati për deputet në Partinë Demokratike, në qarkun e Durrësit, Igli Cara e ka cilësuar si vjedhjen e shekullit, projektin e kryeministrit Rama për shndërrimin e portit të Durrësit dhe zonës përreth në marinë.

I ftuar në “Abc-ja e Mëngjesit”, Cara tha se më 25 prill duhet t’i themi jo kësaj babëzie të paparë.

“Rama ka zgjedhur dy qytete të kandidojë, une do flas për Durrësin. Rama me cubat e tij po mundohet të bëjë një fushatë të pazakontë në Durrës. Partia Demokratike do të fitoj në Durrës, pasi qytetarët e kanë të qartë se çfarë kanndodhur në këto 8 vite në qytetin bregdetar”, tha Cara lidhur me fushatën në Durrës.

“Rama prish portin aktual dhe i fal tokën me vlerë 2 miliardë euro një ndërtuesi privat, ndërsa merr edhe 500 milionë euro nga taksat tona për ndërtimin e portit të ri. Kjo është vjedhja e shekullit. Porti i Durrësit është pasuri kombëtare, është pasuri e përbashkët e jona, dhe nuk mund të falet sikur të ishte asgjë, nuk mund të falen 100 hektarë tokë sikur të ishin asgjë. Porti i Durrësit është port me rëndësi të jashtëzakonshme ekonomike për Durrësin dhe për gjithë vendin”,  deklaron kandidati i Partisë Demokratike në Durrës.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Vendimi, Hiqen maskat, shkurtohet ora policore

Ashtu siç edhe pritej, ulja e shifrave të infeksionit pritet të sjellë lehtësim të masave anti-Covid. Në mbledhjen e radhës Komiteti Teknik i Ekspertëve pritet...

Tom Doshi me 3-4 diploma, prandaj komandon gjithë këtë popull ushtar… (film)

Tom Doshi ka qenë sfidanti i vërtetë i këtyre zgjedhjeve, i cili ia doli t’i japë tre mandate shtesë Edi Ramës, megjithë kundërshtinë shumë...

Aurela Basha tregon kush e ndihmoi për gatimin

Aurela Basha, bashkëshortja e kreut të opozitës, ka ndarë të shtunën një moment shumë të veçantë me ndjekësit e saj në instagram. Është momenti i...

Gurvenantori i bankës së Anglisë: Ata që investojnë në kriptmonedha duhet të përgatiten t’i humbin paratë

Gurvenatori i bankës së Anglisë Andrew Bailey ka deklaruar se kriptomonedhat ose të quajtura ndryshe monedhat virtuale nuk kanë “vlerë të brendshme” dhe njerëzit...

Dita e dytë pa pacientë të intubuar nga COVID-19

Për të dytën ditë radhazi në spitalet Covid nuk ka asnjë pacient të intubuar. Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se 7 pacientë po trajtohen në...