Juventus shtyp Napolin

Duhet të lëçisni

Kishin bërë gati 10 kg kanabis për të shitur, pranga të riut në Fier, në kërkim autori tjetër

Sekuestrohen 10 kg lëndë narkotike në Fier, ndërsa në pranga ka rënë një i ri. Në kuadër të operacionit të koduar “Hoxhara” u arrestua...

Tabaku: 70% e shkollave dhe kopshteve të Tiranës pas tërmetit, nuk janë rindërtuar

Deputetja e PD Jorida Tabaku ka nxjerrë të tjera fakte për procesin e rindërtimt në Tiranë. Këtë herë bëhet fjalë për institucionet arsimore në...

U hap vetëm për plazhin, mbyllet Bypassi i Vlorës

Mbyllet Bypass i Vlorës. Pas hapjes provizore për shkak të sezonit turistik tashmë ky segment rrugor do të qëndrojë i mbyllur. Ende nuk ka...

Grekët në grevë, bllokohet lëvizja e trageteve Sarandë-Korfuz

Ditën e sotme është bllokuar lëvizja e trageteve të linjës Sarandë-Korfuz dhe anasjelltas. Sipas burimeve nga pala greke e Korfuzit punonjësit shëndetësorë që bëjnë tamponët...

Juventus ia doli të arrijë në krye të klasifikimit pas një fitore të jashtëzakonshme ndaj Napolit. Me një gol të jashtëzakonshëm të Zaza, Juventus arriti të kalojë rivalin direkt për titull Napolin.

Nëse napoletanët erdhën në Torino për të bërë historinë, Juventus luajti një ndeshje me të njëjtin qëllim duke synuar titullin e pestë rresht.

Një lojë shumë e kujdeshme nga të dyja skuadrat, një spektakël i futbollit taktik, por fituan ata që arritën të shfrytëzojnë talented, pra Alegri, i cili në fillim të pjesës së dytë beson tek Zaza.

Një mesfushë tejet aggressive ajo e Juventusit me Marchisio dhe Pogba, por surpriza e rikthimit të Khedira dhe frute. Barzagli mori frenat e mbrojtjes pas dëmtimit të Bonucci duke rrëfyer që është një nga mbrojtësit më të mirë në botë.

Tek Napoli dalloi shumë niveli i lartë i Elseid Hysajt, i cili nuk mjaftoi. Lojë shumë e mirë e Jorginho dhe Allan, por e padukshme nga Insigne dhe Hamsik.

Megjithatë tani Seria A është krejt e hapur nën udhëheqjen e Juventusit.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Kishin bërë gati 10 kg kanabis për të shitur, pranga të riut në Fier, në kërkim autori tjetër

Sekuestrohen 10 kg lëndë narkotike në Fier, ndërsa në pranga ka rënë një i ri. Në kuadër të operacionit të koduar “Hoxhara” u arrestua...

Tabaku: 70% e shkollave dhe kopshteve të Tiranës pas tërmetit, nuk janë rindërtuar

Deputetja e PD Jorida Tabaku ka nxjerrë të tjera fakte për procesin e rindërtimt në Tiranë. Këtë herë bëhet fjalë për institucionet arsimore në...

U hap vetëm për plazhin, mbyllet Bypassi i Vlorës

Mbyllet Bypass i Vlorës. Pas hapjes provizore për shkak të sezonit turistik tashmë ky segment rrugor do të qëndrojë i mbyllur. Ende nuk ka...

Grekët në grevë, bllokohet lëvizja e trageteve Sarandë-Korfuz

Ditën e sotme është bllokuar lëvizja e trageteve të linjës Sarandë-Korfuz dhe anasjelltas. Sipas burimeve nga pala greke e Korfuzit punonjësit shëndetësorë që bëjnë tamponët...

Vdekja e 4 turistëve, gazetarja Klodiana Lala zbardh detaje të rënda: Hetimet shtrihen edhe mbi…

Të tjera detaje vijojnë të dalin në dritë mbi tragjedinë që ndodhi mbrëmjen e djeshme në Qerret ku 4 turistë rus u gjetën të...