Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ja të përzgjedhurit e De Biasit për në Europian

Nga 27-shi 0

Portali telegrafi.com ka siguruar një kopje të kërkesës që Federata Shqiptare e Futbollit u ka dërguar klubeve, me të cilat luajnë lojtarët e Kombëtares.

Megjithëse në këtë shkresë thuhet: “Ju lutem mos bëni publike ftesën përpara 23 majit”, duket informacioni ka rrjedhur.

Tash, dihet cilët janë 23 lojtarët e përzgjedhur nga trajneri Gianni De Biazi për Europianin e Francës.

Jashtë kësaj liste është lënë Naser Aliji e Milot Rashica, ndërsa nuk ka patur kurrfarë ftese Alban Mehën dhe Besart Berishën.

Lista e Shqipërisë për Kampionatin Europian “Francë 2016”:

Portierë: Etrit Berisha, Alban Hoxha, Orges Shehi

Mbrojtës: Andi Lila, Elseid Hysaj, Lorik Cana, Mërgim Mavraj, Arlind Ajeti, Berat Gjimshiti, Ansi Agolli.

Mesfushorë: Taulant Xhaka, Amir Abrashi, Herolind Shala, Ermir Lenjani, Shkëlzen Gashi, Ergys Kaçe, Odise Roshi, Ledian Memushaj, Migjen Basha dhe Burim Kukeli.

Sulmues: Sokol Cikalleshi, Bekim Balaj dhe Armando Sadiku.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej